Інформація особам з інвалідністю


Державні допомоги Забезпечення автомобілями
та транспортне обслуговування
Електронний кабінет
особи з інвалідністю
Підтримка з місцевого бюджету Реабілітація Санаторно-курортне
лікування

Санаторно-курортне лікування та компенсації


Санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю
     Департамент соціальної політики Луцької міської ради забезпечує безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в межах коштів передбачених на зазначену мету в державному бюджеті на поточний рік осіб з інвалідністю усіх категорій, у тому числі осіб, інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням.
     Перелік документів:
 • заява ;
 • медична довідка закладу охорони здоров’я за формою № 070/о;
 • оригінал та копія паспорта громадянина України;
 • оригінал та копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
 • оригінал та копія пенсійного посвідчення для осіб з інвалідністю;
 • оригінал та копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності.
ЗАКОНОДАВСТВО:
Постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад»

Виплата грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки особам з інвалідністю
     Грошова компенсація за путівку виплачується особам з інвалідністю, якщо вони протягом трьох календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу.
     З 1 січня 2023 року для осіб з інвалідністю грошова компенсація за путівку виплачується в таких розмірах:
 • особам з інвалідністю I-II групи – 550,00 грн.;
 • особам з інвалідністю III групи – 367,00 грн.
     Перелік документів:

Виплата компенсації вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад для осіб з інвалідністю внаслідок війни
     Виплата компенсації особам з інвалідністю внаслідок війни вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) здійснюється на підставі проїзних квитків. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.
     Перелік документів:
 • Заява особи з інвалідністю внаслідок війни про виплату вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад;
 • Проїзні квитки, що засвідчують проїзд до санаторно-курортного закладу і назад;
 • Документ що засвідчує проходження особи з інвалідністю внаслідок війни санаторно-курортного лікування;
 • Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, що підтверджує належність до даної категорії осіб;
 • Паспорт громадянина України;
 • Рахунок в установі уповноваженого банку.
ЗАКОНОДАВСТВО:
Постанова Кабінету Міністрів України від 17.06.2004р. № 785 «Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян»
Постанова Кабінету Міністрів України від 07.02.2007 р. № 150 «Про затвердження Порядку виплати деяким категоріям осіб з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування»

Виплата компенсації особам, які супроводжують осіб з інвалідністю спінального профілю
     Виплата компенсації вартості проїзду до санаторно-курортного закладу (відділення спінального профілю) і назад проводиться особам, які супроводжують осіб з інвалідністю I та II групи з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку.
     Супровідникам оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі у зворотному напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.

Перелік документів:
 • Заява;
 • Документ, що засвідчує проходження особою з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку санаторно-курортного лікування;
 • Проїзні квитки, що засвідчують проїзд до санаторно-курортного закладу і назад;
 • Посвідчення особи з інвалідністю (оригінал та копія);
 • Паспорт громадянина України заявника (документ, що підтверджує реєстрацію місця проживання, у разі подання ID-картки) (оригінал та копія);
 • Рахунок в установі уповноваженого банку;
 • Довідка із залізничної станції про вартість квитка у плацкартному вагоні (при необхідності);
 • Довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (оригінал та копія).
ЗАКОНОДАВСТВО:
Постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад»

Виплата грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки особам з інвалідністю внаслідок війни
     Грошова компенсація за путівку виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань.
     З 1 січня 2023 року особам з інвалідністю внаслідок війни виплата грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування виплачується у наступних розмірах:
 • особам з інвалідністю I-II групи внаслідок війни – 733,00 грн.;
 • особам з інвалідністю III групи внаслідок війни – 550,00 грн.
Перелік документів:
 • заява про виплату грошової компенсації;
 • посвідчення особи, що підтверджує її належність до категорії громадян;
 • рахунок в установі уповноваженого банку.
     Після отримання особами з інвалідністю внаслідок війни грошової компенсації наступний період перебування їх на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням або для отримання наступної грошової компенсації обчислюється з дня подання ними заяви та інших документів для повторного взяття на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

ЗАКОНОДАВСТВО:
Постанова Кабінету Міністрів України від 17.06.2004р. №785 «Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян»

Санаторно-курортне лікування ветеранів війни
     Департамент соціальної політики Луцької міської ради забезпечує безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в межах коштів передбачених на зазначену мету в місцевому бюджеті на поточний рік:
- осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, учасників війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Перелік документів:
 • Заява;
 • Медична довідка закладу охорони здоров’я за формою № 070/о;
 • Оригінал та копія паспорта громадянина України;
 • Оригінал і копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
 • Оригінал та копія відповідного посвідчення для ветеранів війни.
ЗАКОНОДАВСТВО:
Постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад».
Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками ветеранів війни, осіб, на яких поширюється дія законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», затвердженого рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради від 30.07.2020 №396-1.

Контактна інформація

Телефони

+38 0332 28 10 00 - гаряча лінія
+38 0332 28 41 80 - приймальня
телефонний довідник департаменту