На головну Написати лист Департамент соціальної політики Луцької міської ради


Луцьк соціальний

Офіційний сайт
департаменту соціальної політики
Луцької міської ради


Новини   |   Дошка оголошень   |   Питання та відповіді      Середа, 23 Січня, 2019 року
Телефони "гарячої лінії" департаменту :  інформатор відділу прийому громадян - 28-41-61; з питань надання субсидій -  28-41-80, 28-41-75, 28-41-74 ; надання консультацій учасникам АТО та членам їх сімей - 28-41-65.
Центральні
органи влади:

Президент України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство праці та соціальної політики
"Гаряча лінія" Мінсоцполітики:
0-800-507-309

Пенсійний фонд
Контакт-центр ПФУ:
0-800-503-753

Фонд соціального захисту інвалідів

Місцеві
органи влади:

Волинська державна адміністрація
Волинська обласна рада
Луцька міська рада


Наші колеги:
Львів соціальний
Оголошення18.01.2019
До уваги громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи!

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1172 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551» подовжено термін заміни посвідчень:
- особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1);

- учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт;
- особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини до 1 січня 2020 року.
Дійсними до заміни в установленому порядку є посвідчення:

- учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3);
- особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), потерпілого від Чорнобильської катастрофи (категорія 3), потерпілого від Чорнобильської катастрофи (серія Г);
- дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи (серія Д);
- дружини (чоловіка), опікуна дітей померлого громадянина із числа (ліквідаторів, потерпілих), смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою, видані за зразками, затвердженими постановами Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1992 р. № 501 «Про порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 20 січня 1997 р. № 51 «Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та від 21 серпня 2001 р. № 1105 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 р. № 51»).


17.01.2019
До уваги пільговиків, які мешкають у багатоквартирних будинках, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельні кооперативи !

     Звертаємо Вашу увагу на те, що cума до оплати з урахуванням розміру пільги за послугу з утримання будинку буде відображена в квитанції при оплаті за житлово-комунальні послуги після 20 числа поточного місяця.
     Відповідно до змін, які внесено до пункту 10 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 №117, для пільговиків, які мешкають у багатоквартирних будинках, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельні кооперативи, департамент соціальної політики Луцької міської ради розраховує щомісяця до 10 числа самостійно розмір пільги на сплату внесків на управління багатоквартирним будинком, на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та на оплату електроенергії, природного газу (в тому числі послуг з транспортування, розподілу та постачання), тепло-, водопостачання і водовідведення, вивезення побутового сміття та рідких нечистот за попередній місяць виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, членів сім’ї, на яких поширюється пільга відповідно до статті 51 Бюджетного кодексу України, та з урахуванням встановлених державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування, а також розміру внесків.


17.01.2019
До уваги отримувачів тимчасової допомоги особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату!

     Звертаємо Вашу увагу, що ця допомога призначається з дати звернення на шість місяців. Для перерахування розміру допомоги на новий термін, необхідно подати заяву та декларацію про доходи та майновий стан у наступний день, після дня закінчення попередньої виплати. Нагадуємо, що розмір тимчасової допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не може перевищувати 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
     Тимчасова допомога не призначається у разі, коли:
     - середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців перевищує 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1497грн.);
     - особа одержує пенсію або державну соціальну допомогу, що призначається відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» або «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»;
     - особа або члени її сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за наданням тимчасової допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, іншого транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, іншого транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень;
     - особа працює, провадить іншу діяльність, пов’язану з отриманням доходу;
     - за результатами вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї виявлено, що особа має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здавання в найм або в оренду житлового приміщення (будинку) або його частини; один чи кілька членів сім’ї працюють без оформлення трудових відносин в установленому порядку; можливість отримання доходу від утримання худоби, птиці, інших тварин; дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажних машин, мікроавтобусів тощо);
     - у власності особи або членів її сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю, чи більш як один автомобіль, інший транспортний засіб (механізм).


17.01.2019
До уваги учасників антитерористичної операції та членів їх сімей

     У департаменті соціальної політики Луцької міської ради функціонує відділ по роботі з учасниками антитерористичної операції та членами їх сімей (м. Луцьк, пр-т Волі, 4а, каб. 101, 114, 115).
     Відділом ведеться прийом документів з питань:
     - встановлення статусу “Особа з інвалідністю внаслідок війни” та “Член сім'ї загиблого”;
     - забезпечення професійною та психологічною реабілітацією;
     - забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
     - надання пільг на житлово-комунальні послуги;
     - надання одноразової адресної грошової допомоги;
     - проведення виплат одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, які призвані на військову службу за контрактом до Збройних Сил України через військовий комісаріат;
     - проведення виплат одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби.
     Отримати консультації з питань підтримки та соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей можна також за тел. 284165.


17.01.2019
Можливості обмежені, здібності - безмежні.

     Інвалідність - це не вирок, все залежить від активності, бажань та можливостей самої людини.
     Луцька міська рада залучатиме осіб з інвалідністю до надання послуг в департаменті соціальної політики, а саме формування справ, архіву, надання консультацій за телефоном.
     За додатковою інформацією звертатись за телефоном: 284161.


08.01.2019
ПУНКТИ ОБІГРІВУ ДЛЯ БЕЗДОМНИХ ГРОМАДЯН

     Відповідно до розпорядження Луцького міського голови від 04.12.2018 № 557 “Про забезпечення життєдіяльності міста в зимовий період та в умовах низьких температур”, з метою запобігання випадків переохолодження осіб без місць постійного проживання, відкрито пункт обігріву в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька за адресою: вул. Данила Галицького, 18, контактні телефони: 728 221; 722 388.
     При першому зверненні до територіального центру особи, які відносяться до даної категорії, забезпечуються разовим харчуванням, одягом, взуттям (за потреби), можуть скористатися душовою та послугами перукаря. Для подальшого щоденного (крім суботи, неділі та святкових днів) забезпечення харчуванням в їдальні територіального центру (комплексний обід) бездомним громадянам необхідно пройти медичний огляд.
     У разі звернення осіб без постійного місця проживання у нічний час доби, такі громадяни забезпечуються гарячим чаєм, їжею швидкого приготування, консервами.
     Особи в стані алкогольного сп’яніння в пункт обігріву не приймаються.
     Також для обігріву осіб без місць постійного проживання використовується кімната нічного перебування Центру обліку бездомних осіб Волинського обласного благодійного фонду «Переображення» за адресою: вул. Станіславського, 15 а, контактні телефони: 200 360; (050) 087 96 94.
     Ночувати тут може практично кожен безхатько, який звернеться за допомогою при умові виконання певних правил, які є типовими та загальноприйнятими у подібдних закладах по всій Україні:
     - пройти, безкоштовно, обстеження у протитуберкульозному та шкірно-венерологічному диспансерах (направлення на обстеження надає Центр);
     - на момент нічного перебування людина повинна бути тверезою.
     Центр надає також соціально-побутові послуги: забезпечення ліжко-місцем, одягом, взуттям, разовим харчуванням, послугами перукаря, надають першу медичну допомогу, є можливість користування душем, гарантується збереження речей та документів.
     Крім того, дані громадяни можуть отримати допомогу у відновленні їх документів та послуги з працевлаштування. Волонтери центру надають психологічні послуги та пропонують скористатися можливістю потрапити на реабілітацію у центр для залежних людей, що діє при фонді «Переображення».
     Час прийому з 9.00 до 13.00, час поселення з 18.00 до 20.00.


03.01.2019
Зміни щодо наданням житлових субсидій у грошовій формі.

     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1176 внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, якими запропоновано механізм надання житлових субсидій у грошовій формі.
Субсидію планується монетизувати в три етапи:
1. З 1 січня 2019 року для домогосподарств, які звернуться в січні з новим пакетом документів.
2. З 1 травня 2019 року, для домогосподарств, яким субсидія виходить на неопалювальний сезон.
3. З 1 жовтня 2019 року-повний перехід на монетизацію.

     Процедура призначення субсидії практично не змінюється. Одержувач повинен подати заяву, із обов’язковим зазначенням номеру мобільного телефону, і декларацію. Потім відбувається електронний обмін інформацією між органом соціального захисту, Мінсоцполітики, банком і підприємствами, які надають послуги (щоденний обмін).

     Якщо домогосподарство витратило менше коштів, ніж передбачено існуючими нормами, то залишок після завершення опалювального сезону перераховується на особистий рахунок громадянина. Скористатися даними коштами можна на власний розсуд, за умови відсутності заборгованості за сплату комунальних послуг.


03.01.2019
До уваги громадян!

     З січня 2019 року запроваджується новий вид державної допомоги сім’ям з дітьми, а саме - допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною якій не встановлено інвалідність. Допомога надається одному з батьків (законному представнику дитини), який постійно проживає та здійснює догляд за дитиною, хворою на один або декілька видів таких захворювань, станів на підставі довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок ІV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу.


29.12.2018
Шановні мешканці міста Луцька

     В жовтні 2018 року відбулися зміни в Порядку призначення та надання населенню житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329), згідно яких значно збільшилась кількість звернень громадян за призначенням житлової субсидії, які потребують розгляду на комісії з питань призначення державних соціальних допомог, виходячи з конкретних обставин які склались (на підставі актів обстеження матеріально - побутових умов сім'ї). На даний час це близько 2,5 тис. звернень громадян.
     Оскільки проведення актів обстеження матеріально - побутових умов сімей є однією з умов розгляду на комісії та потребує необхідного часу та проведення необхідної роботи із зверненнями, просимо вибачення за тимчасові незручності.


22.12.2018
Правила поведінки під час сильних морозів

При сильних морозах може виникнути гіпотермія – виражене зниження внутрішньої температури тіла. Лікарі радять у морозні дні залишатися вдома. А тим, хто все-таки має працювати, надаємо прості рекомендації, як уберегтися від обмороження та переохолодження:

- одягайтеся багатошарово (одягніть на себе кілька тонших речей замість однієї теплої). Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Якщо стане спекотно, завжди можна зняти одну з кофт. Одяг має бути цілком вільним;

- захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте одягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром;

- візьміть запасний одяг, якщо плануєте провести цілий день на морозі. Іноді достатньо змінити мокрий одяг на сухий, щоб уникнути переохолодження;

- не виходьте на мороз голодним. Обов’язково добре поїжте, краще щось висококалорійне. Замерзли – також з’їжте що-небудь;

- заходьте кожні півгодини-годину у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці;

- по можливості візьміть із собою термос з гарячою кавою, чаєм чи супом;

- рухайтеся, аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах. Можна пострибати з ноги на ногу – тільки не дуже енергійно, це може зашкодити замерзлим тканинам;

- не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню. Не варто рухатись дуже активно, тому що енергія використовується дуже швидко, а сили треба поновлювати.

Категорично забороняється:

- торкатися металу голими руками. Метал дуже добре проводить тепло, відтак, миттєво забирає його у вас, тому у цьому місці зіткнення може виникнути обмороження. Те саме стосується бензину. Ця рідина дуже швидко обморожує шкіру при зіткненні, а отже під час роботи з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички;

- вживати алкогольні напої, тому що алкоголь розширює судини на поверхні тіла, а це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи, що призводить до переохолодження. Крім того, алкоголь просто послаблює ваш власний контроль за ситуацією, що заважатиме вберегтися від ушкоджень. Нікотин також згубно впливає на стінки судин.

Найголовніше, пам’ятати – виконання цих елементарних правил рятує життя.


стор. 1  2 

Опитування

Чи задоволені Ви якістю надання соціальних послуг?

      Так
      Частково
      Ні

   

Фейсбук

Наша сторінка
в соціальній мережі
Facebook

facebook

Пряма лінія

Служба оперативного реагування:
15-80


Стандарт якості

ISO 9001


Погода
Курси валют
bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com

на головну

Останні зміни:
© 2010 Відділ автоматизованої обробки інформації - VAOI

Нас відвідали:
всього сьогодні
124700 133