Оголошення

20.07.2023

До уваги внутрішньо переміщених осіб!


Урядом прийнято постанову від 11.07.2023 № 709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», яка вносить зміни до порядку призначення виплат на проживання для ВПО.
        Для всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023 р. буде автоматично продовжено виплату допомоги ще на 6 міс., до кінця січня 2024 р.
        Допомога продовжується для всіх ВПО, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами у розмірах для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн та для інших осіб – 2 тис. грн.
        Відповідно, виплати не продовжуватимуться особам, які:
 • перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих причин, що підтверджуються документально (обгрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);
 • повернулися до покинутого місця проживання.
        Крім того, виплати не продовжуватимуться особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.
        Звертаємо увагу, що громадянам для продовження виплат ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно, виплати продовжуватимуться автоматично.
        З 1 вересня допомога продовжується для тих громадян, чий майновий стан потребує такої підтримки, і не продовжується для громадян, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави.
        А саме, з 1 вересня 2023 р. виплату буде припинено тим ВПО, які від моменту ухвалення даної Постанови:
 • придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;
 • придбали на суму більше 100 тис. грн. земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
 • мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис. грн;
 • придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму більше 100 тис. грн;
 • мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї.
        Якщо за результатами перевірки отримувачів через державні реєстри буде прийняте рішення про припинення допомоги, громадянина про це буде повідомлено. У разі незгоди, він може оскаржити таке рішення органу соцзахисту або, можливо, надати підтверджуючі документи та продовжувати отримувати виплати.
        Звертаємо увагу, що Постановою надано можливість отримувати допомогу внутрішньо переміщеним особам, у яких народились діти після переміщення. Це врегулює проблему, яка виникала з отриманням допомоги на дітей, які народились у ВПО після переміщення і, відповідно, їхнє зареєстроване місце проживання співпадало з місцем задекларованого місця проживання їхніх батьків (місця, куди переїхали ВПО).
        Також відтепер особа зможе дистанційно відмовитись від статусу внутрішньо переміщеної особи, без особистого звернення до органу соціального захисту населення.
        Виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам будуть здійснюватися 15 та 28 числа кожного місяця.
        Також звертаємо увагу, що для внутрішньо переміщених осіб, які вперше звернуться по отримання допомоги ПІСЛЯ 01.08.23
        Допомога призначається на шість місяців, на сім’ю, та буде виплачуватися щомісячно одному з членів сім’ї (далі ‒ уповноважена особа) з розрахунку на кожного члена сім'ї:
 • для осіб з інвалідністю та дітей ‒ 3 тис. грн;
 • для інших осіб ‒ 2 тис. грн.
        Для таких родин допомога може бути призначена сім'ї ще на 1 шестимісячний період, якщо в родині є:
 • діти з інвалідністю,
 • особи, які доглядають за особою з інвалідністю, li> особи пенсійного віку,
 • які мають трьох і більше дітей віком до 18 років
 • неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника,
 • якщо сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 4 прожиткових мінімумів.
        Але допомога не призначатиметься, якщо протягом трьох місяців перед зверненням член родини здійснив суттєві витрати чи оплатив послуги на суму від 100 тис. грн. одним платежем. Критерії суттєвих витрат – зазначені вище.


21.06.2023

Затримка у виплаті компенсації


                У зв’язку з переходом на нове програмне забезпечення по призначенню та виплаті компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, виникла затримка даної компенсації за травень 2023 року.
              У разі доопрацювання функціоналу програмного забезпечення ІОЦ Мінсоцполітики, департаментом соціальної політики будуть здійснені усі необхідні заходи для подальшої вчасної виплати компенсації одержувачам.     


28.04.2023

До уваги громадян!


                 Постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.2023 № 340 внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751, та Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250.
         Відповідно до постанови:
        - надано можливість батькам, у яких під час перебування за межами України у період дії воєнного стану народилась дитина і вони продовжують перебувати за кордоном, для призначення державної допомоги при народженні дитини надіслати поштою за зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання заяву та відповідні документи;
        - надано право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, державної допомоги одиноким матерям, якщо є заборгованість роботодавця зі сплати ЄСВ.
        Допомога не призначається, якщо особа здійснила на суму, що перевищує 50 тис. гривень:
        - купівлю землі, житла, автомобіля, іншого нерухомого і рухомого майна, цінних паперів, іноземної валюти, банківський металів,
        - платіж щодо набуття майнових прав на майно, благодійну діяльність у вигляді сплати коштів, надання позики,
        - детальна інформація https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/340-2023-%D0%BF#Text
        Допомога не призначається, якщо особи на перше число місяця подання звернення мають на банківських рахунках на загальну суму понад 100 тис. гривень
        
        
        Отримати додаткову інформацію можна за телефонами 284161.
        


23.03.2023

До уваги мешканців Луцької міської територіальної громади, благодійників та волонтерів


        ⠀ ⠀ Асоціація благодійників України у грудні 2022 року оголосила 16-тий конкурс із відзначення доброчинних ініціатив України – Національний конкурс «Благодійна Україна-2022»
        ⠀ ⠀ Девіз цьогорічного конкурсу – «Благодійність на захисті України». Всі ми вже дев’ятий місяць повномасштабної війни робимо все можливе для нашої Перемоги, незламності, допомоги тим, хто її найбільше потребує у цей час.
        ⠀ ⠀ Цього року маємо чимало нових викликів у всіх сферах життєдіяльності нашої країни, які закриваються силами волонтерів, благодійників, доброчинців та усіх небайдужих громадян як в Україні, так і за кордоном. Допомога ЗСУ, ТРО, вимушеним переселенцям, дітям, школам, культурі чи лікарням, всі наші донати – це доброчинність на захист нашої країни, з головною метою зупинити та подолати агресора і відстояти свою свободу та незалежність.
        ⠀⠀ ⠀ Запрошуємо всіх подавати заявки на участь у Національному конкурсі «Благодійна Україна-2022» – «Благодійність на захисті України».
        ⠀ ⠀ У конкурсі можуть брати участь благодійники/волонтери, волонтерські, благодійні та громадські організації, молодіжні об’єднання, представники медіа, соціально відповідальний бізнес та інші – всі, хто надавали благодійну чи волонтерську допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2022 року.
        ⠀ ⠀ Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, отримувачі благодійної допомоги (за згодою благодійника) та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства.
        ⠀ ⠀ Заповнену заявку необхідно надіслати електронною поштою на адресу: konkurs.blago@gmail.com до 30 квітня 2023 року (включно) ‼
        ⠀ ⠀ До неї також доцільно додати фотографії (не більше 5 шт.), лінки на інформацію про благодійну чи волонтерську діяльність учасника конкурсу, що розміщена в інтернеті, публікації, відгуки, рекомендації тощо, які краще характеризують діяльність учасника конкурсу.
        ⠀ ⠀
        ⠀ ⠀ Детальніша інформація за телефоном: 067-164-04-11 (в робочі дні та години),
        e-mail: konkurs.blago@gmail.com;
        офіційні сайти конкурсу: http://vboabu.org.ua/, http://blagoukraine.org/
        фб.: https://www.facebook.com/BlagodijnaUkraina
        
        Інформація на сайті: https://blagoukraine.org/news/blago_ukraina_2022-1047.html
        


03.03.2023

«Рука допомоги» – кредити непрацюючим громадянам з малозабезпечених сімей на початок чи розвиток власної справи


             Міністерство соціальної політики України перезапускає тимчасово згорнуту з початком повномасштабної війни розроблену спільно зі Світовим банком програму «Рука допомоги», яка спрямована на допомогу малозабезпеченим особам у відкритті власної справи. На реалізацію програми державою виділено 9,6 млн грн.
             Програма дає можливість непрацюючим працездатним особам з малозабезпечених сімей, зареєстрованим у службі зайнятості як безробітні, отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн для відкриття й розвитку власного бізнесу. Особа може отримати безвідсотковий кредит від держави строком на 3 роки для придбання обладнання та матеріалів, необхідних для започаткування й розвитку власної справи.
             Умови повернення допомоги:
             1. Після закінчення трирічного строку з дати її отримання, однією сумою (протягом 30 календарних днів).
             2. Або достроково, частинами відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості.
             Сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ.
             Фінансова допомога не повертається, якщо підприємцем:
             • сплачено податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги;
             • у перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.
             Для отримання допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого Центру зайнятості та подати до створеної при ньому Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї заяву про надання фінансової допомоги, бізнес-план та довідку про несудимість.
             Після розгляду документів Комісія надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення.
             Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.
        


28.02.2023

Оголошено відбір на проєкт “Професійний розвиток ветеранів для роботи на посадах державної служби та служби в ОМС”


        Відкрито реєстрацію для участі у безкоштовній сертифікатній програмі навчання ветеранів та ветеранок, як планують реалізувати себе на посадах державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.
        Мета сертифікатної програми:
        Сприяти професійному розвитку ветеранів та ветеранок, які:
        ● перебувають на посадах державної служби чи служби в ОМС менше 1 року станом на дату проведення конкурсного відбору слухачів та мають намір продовжувати працювати на цих посадах у найближчому майбутньому;
        ● які не мають досвіду роботи в сфері державної служби та/або служби в ОМС, але мають намір працевлаштування на таких посадах в найближчому майбутньому.
        Обсяг сертифікованої програми – 6 кредитів ЄКТС.
        Тривалість програми – 12 тижнів.
        Графік занять – 3 дні на тиждень, 2 пари на день.
        Тривалість 1 заняття – 1 год 20 хв
        Форма навчання – дистанційна. Дистанційні заняття відбуваються у синхронному режимі на платформі ZOOM, а також в асинхронному режимі з використанням платформи DistEdu. Слухачі також виконують самостійну роботу з використанням матеріалів, що розміщені на платформі DistEdu.
        Етапи конкурсного відбору на навчання:
        • подання заповнених форм та мотиваційних листів – до 01.03.2023р.,
        • оголошення результатів конкурсного відбору – 10.03.2023р.
        • початок навчання - 20.03.2023р.
        Очікувані результати навчання:
        Після проходження навчання Ви отримаєте комплекс знань та зможете розвинути відповідні уміння, які допоможуть професійно зростати та успішно працевлаштуватися на державній службі чи службі в ОМС.
        Зокрема – розвинути професійні компетентності необхідні для:
        ● виконання професійної діяльності (розроблення та забезпечення впровадження політик, надання послуг, проектний менеджмент, стратегічне управління тощо),
        ● роботи з людьми (взаємодія з громадськістю, управління персоналом, управління змінами, командна робота, лідерство тощо),
        ● самоменеджменту (управління часом, стресостійкість, доброчесність, ефективна комунікація тощо).
        Вимоги до кандидатів:
        ● вища освіта (магістр, бакалавр чи молодший бакалавр);
        ● загальний стаж роботи — не менше 2х років або досвід роботи на посадах державної служби/ на посадах в органах місцевого самоврядування – до одного року (вступ без проходження конкурсу);
        ● вільне володіння державною мовою;
        ● користувач ПК: Word, Excel, ел. пошта, месенджери;
        ● доброчесність, сумлінність;
        ● свідоме прагнення змін та чітке розуміння мети вступу на державну службу або службу в органах місцевого самоврядування.
        
        Форма для заповнення: https://goo.su/QqD3fy
        Проєкт “Професійний розвиток ветеранів для роботи на посадах державної служби та служби в ОМС” реалізується ГО “Школа врядування” на базі Києво-Могилянської школи врядування імені Андрія Мелешевича Національного університету «Києво-Могилянська академія» .
        
        Це стало можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX, за підтримки Державного департаменту США.
        
        
        Залишилися запитання? Звертайся до нас: SGov@ukr.net
        


15.02.2023

Отримання безоплатної правової допомоги в умовах воєнного стану


             Національне інформаційне бюро підготувало роз’яснювальні матеріали щодо порядку вчинення дій у разі якщо:

             вас або вашу близьку людину було депортовано (https://nib.gov.ua/deported/uk.pdf);

        було депортовано дитину (https://nib.gov.ua/deported_children/uk.pdf).

             Повідомити про зникнення слід до:

        Національного інформаційного бюро;

        Офісу Генерального прокурора;

        Служби безпеки України;

        Національної поліції;

        у справі щодо дітей – підрозділів ювенальної поліції.

             Необхідно зібрати та зафіксувати всю можливу інформацію про розшукувану особу та обставини депортації.

             З метою отримання консультацій із правових питань та отримання необхідної інформації можна звертатись до системи безоплатної правової допомоги.

             Отримати усну консультацію чи інформацію можна у контакт-центрі системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 (у голосовому меню натиснути 3). Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Дзвінки приймаються щоденно з 8 до 19 години. Номер для дзвінків з-за кордону +38 044 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

             Для отримання правової допомоги можна також завітати до найближчого з бюро. Подивитися розташування, номери телефонів та актуальну інформацію про режим роботи бюро правової допомоги можна на мапі, яка регулярно оновлюється.

             Звернутися до найближчого бюро правової допомоги за безоплатною правовою допомогою можна незалежно від реєстрації місця проживання. Бюро правової допомоги працюють по всій Україні, за винятком регіонів, де наразі тривають воєнні дії.

        


13.02.2023

До уваги осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їх родин


        Центром реадаптації та реабілітації «Ярміз», у партнерстві з організаціями «Всеукраїнська ГО осіб з інвалідністю зі слуху “Українське товариство глухих”», ГС «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору “Сучасний погляд”», Всеукраїнська ГО «Фонд підтримки і розвитку мистецтв та спорту “Єдина країна”», Військово-медичний клінічний центр професійної патології особового складу ЗСУ, ГО «Юридична сотня», за підтримки Представництва ЄС в Україні та Міжнародного фонду «Відродження», було створено Довідник практичних рекомендацій у рамках проєкту «Інклюзивне суспільство в Україні. Довідник практичних рекомендацій». Посібник містить практичні, перевірені власним досвідом експертів поради та настанови для людей, що отримали інвалідність внаслідок війни: ампутації кінцівок, порушення зору та слуху, поради членам родин. Книги довідника також містять поради психолога, алгоритм отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, корисні контакти та QRкоди на освітні та мотивуючі відеоролики.
        Ознайомитись із довідником в електронному вигляді можна за покликанням: https://drive.google.com/file/d/1RvpDOWVyiK-qYeeHu7m3Pwp0BoY-sFVZ/view
         Довідник буде корисним для людей з інвалідністю з числа Захисників і Захисниць України та цивільних громадян, які отримали травми внаслідок війни, а також для їхніх родин, реабілітологів, соціальних працівників, психологів та волонтерів.
        


02.02.2023

Безкоштовна правова допомога для внутрішньо переміщених осіб!


             Внутрішньо переміщені особи, які мешкають на Волині, та жителі громад області, які постраждали від війни в Україні, можуть отримати безкоштовні юридичні консультації. Надаються вони Волинським Інститутом Права у рамках проекту «Багатосекторне реагування на гуманітарну кризу в Україні», що реалізовується у партнерстві з Данською радою у справах біженців (DRC).
             Варіанти отримання допомоги:
             1. Сконтактувати з юристами проекту за телефонами гарячої лінії:
        0800 408 100; 067 110 36 42; 067 1209140; 067 108 50 66.
        Дзвінки приймаються у понеділок-п’ятницю з 9.30 до 17.00.
             2. Відвідати громадську приймальню та особисто поспілкуватися з юристами. Прийом здійснюється з 9.30до 17.00 (понеділок-п’ятниця) за адресою: пр.-т Соборності, 18 (філія № 1 департаменту соціальної політики Луцької міської ради.
             3. Заповнити Google форму за посиланням http://surl.li/dmktk.
        


31.01.2023

До уваги ветеранів та ветеранок війни!


             З метою надання інформаційно-консультаційного супроводу і навчання основам фермерства і кооперації ветеранам і ветеранкам війни, які зацікавлені у створенні та розбудові сімейних фермерських господарств, Всеукраїнська Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» проводять опитування ветеранів/ветеранок для виявлення зацікавлених у створенні та розбудові сімейних фермерських господарств.
             За допомогою цього опитування буде здійснено аналіз проблеми ветеранського підприємництва у сільському господарстві для направлення отриманих висновків організаціям (державним та недержавним), які надають підтримку ветеранам та ветеранкам.
             Анкету потрібно заповнити до 03 лютого 2023 року за посиланням:
        https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdQViRzz034focNEbTbEuJRf1Q5lb6uK-Bx3YeIZp-s5npC5A/viewform?fbclid=IwAR0GloBpUyKnuEidSUukPrWX7AWtxhPcsKY-udQ2bhbO3ruU0d-y8GBTIDQ
             Опитування проводиться в рамках проєкту «Школа сімейного фермерства для ветеранів і ветеранок війни». Більше інформації про проєкт за посиланням:
        http://dorada.org.ua/uk/shkola-simejnogo-fermerstva-dlya-veteraniv-ta-veteranok.
        


стор. 1  2  3  4  5  6 

Контактна інформація

Телефони

+38 0332 28 10 00 - гаряча лінія
+38 0332 28 41 80 - приймальня
телефонний довідник департаменту