Новини департаменту

04.07.2024

Послуга «Муніципальна няня»             “Муніципальна няня” — це послуга догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку (або 6-річного віку у визначених випадках), що надається для підтримки батьків, опікунів дитини.
             Раніше такою послугою могли скористатися лише батьки, опікуни дитини, яка потребує додаткового догляду, або батьки, опікуни, які є особами з інвалідністю I чи II групи та мають дитину до 3-х років.
             Але в червні Кабінет міністрів України прийняв зміни і відтепер вік дітей збільшено до шести років.
             Крім того, послугу можуть отримати:
        - внутрішньо переміщені особи (ВПО)
        - родини, які проживають на територіях, де в умовах воєнного стану дошкільні заклади не працюють.
             Послугою “муніципальна няня” можуть скористатися батьки, опікуни дитини, які доглядають за:
        - дитиною до 3-х років, якщо один із батьків, опікунів є ВПО;
        - дитиною до 6-ти років, яка разом із батьками, опікунами проживає на територіях, де неможливо забезпечити функціонування садочків.
             Про припинення діяльності закладів дошкільної освіти потрібно надавати підтвердження (це копія рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. У разі розміщення такого рішення на сайтах відповідної ради, підтвердження не надається);
        - дитиною до 6-ти років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи;
        - дитиною до 6-ти років, яка потребує додаткового догляду. Зокрема, це дитина з інвалідністю, або хвора на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або дитина, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність.
        

Контактна інформація

Телефони

+38 0332 28 10 00 - гаряча лінія
+38 0332 28 41 80 - приймальня
телефонний довідник департаменту