Ветеранам війни та членам їх сімей

ЗАПУСК ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМИ «ВІЙСЬКОВИЙ АСИСТЕНТ» ДЛЯ НАДАННЯ ДОПОМОГИ ЗАХИСНИКАМ ТА ЗАХИСНИЦЯМ УКРАЇНИ

Міністерство оборони України створило онлайн-платформу «Військовий асистент», яка призначена для надання допомоги захисникам під час проходження служби або у випадку звільнення з неї.
Проєкт спрямований на посилення ефективного захисту прав військових, спрощення процесу подання та затвердження офіційних документів, а також містить доступну інформацію щодо:
 • забезпечення безоплатним протезуванням;
 • оформлення статусу УБД та посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
 • видів виплат та отримання матеріальної допомоги;
 • корисних контактів, зокрема організацій, які надають правову та психологічну підтримку військовим, родинам полонених та осіб, зниклих безвісти.
  Знайти онлайн-платформу можна за покликанням: https://turbota.mil.gov.ua/.


 • НАДАННЯ СТАТУСІВ


  НАДАННЯ СТАТУСУ ОСОБИ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ВІЙНИ
  Підстави для отримання
  Встановлення інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних з підстав, визначених статтею 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

  Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
  1. Заява.
  2. Довідка медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності.
  3. Сторінки паспорта з даними про прізвище, ім’я та по батькові і місце реєстрації (копії).
  4. Постанова штатної військово-лікарської комісії відповідного військового формування – для військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, зазначених у абзаці четвертому пункту 4 та пунктах 1, 2, 6-8 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
  5. Документи про безпосередню участь особи, яка захищала незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брала безпосередню участь в АТО/ООС та заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України – для військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії, поліцейських та інших правоохоронних і військових формувань та добровольців зі складу добровольчих формувань, що були включені до складу ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії, зазначених у пунктах 11 та 12 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (крім осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, та працівників підприємств, установ, організацій).
  6. Контракт добровольця територіальної оборони та документи про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України– для осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, зазначених у пункті 11 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
  7. Документи про безпосереднє залучення до виконання завдань АТО/ООС безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, про залучення до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) для участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресію Російської Федерації проти України, або направлення (прибуття) у відрядження для безпосередньої участі в АТО/ООС (витяги з наказів, розпоряджень, посвідчень про відрядження, книг нарядів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, документи про виконання підприємствами, установами і організаціями мобілізаційних завдань (замовлень), а також документи, що були підставою для прийняття керівниками підприємств, установ і організацій рішення про направлення осіб у таке відрядження – для працівників підприємств, установ, організацій, зазначених у пункті 11 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
  8. Клопотання про надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни командира добровольчого формування, до складу якого входила особа, або командира (начальника) військової частини (органу, підрозділу) ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії або іншого утвореного відповідно до закону військового формування чи правоохоронного органу, у взаємодії з якими особа виконувала завдання АТО. Клопотання подається командирами у місячний строк з дня надходження відповідної заяви органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання добровольця. У разі неподання клопотання, добровольці можуть подати до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання документи без такого клопотання. До клопотання додаються документи, що підтверджують участь особи в АТО, або письмові свідчення не менш як двох свідків з числа осіб, які разом з такою особою брали участь в АТО та отримали статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника війни – для добровольців зі складу добровольчих формувань, що не були включені до складу ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії та інших утворених відповідно до закону військових формувань та правоохоронних органів, зазначених у пункті 13 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
  9. Довідка керівника Антитерористичного центру при СБУ, Генерального штабу Збройних Сил про виконання добровольчими формуваннями завдань АТО у взаємодії із ЗСУ, МВС, Національною гвардією та іншими утвореними відповідно до закону військовими формуваннями та правоохоронними органами, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення – для добровольців зі складу добровольчих формувань, що не були включені до складу ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії та інших утворених відповідно до закону військових формувань та правоохоронних органів, зазначених у пункті 13 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
  10. Довідка (витяг з наказу) керівника Антитерористичного центру при СБУ, Генерального штабу Збройних Сил про добровільне забезпечення або добровільне залучення особи до забезпечення проведення АТО/ООС або рішення суду про встановлення факту добровільного забезпечення або добровільного залучення особи до забезпечення проведення АТО/ООС у разі відсутності зазначеної довідки – для волонтерів, зазначених у пункті 14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
  11. Документи про участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у складі формувань Цивільної оборони – для осіб, зазначених у пункті 9 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
  12. Посвідчення учасника бойових дій.
  Статус особи з інвалідністю внаслідок війни надається якщо інвалідність настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час:
  • захисту Батьківщини;
  • виконання інших обов’язків військової служби, пов’язаних з перебуванням на фронті в інші періоди;
  • виконання інших обов’язків військової служби, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи або ядерних аварій або ядерних випробувань або з участю у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї або іншим ураженням ядерними матеріалами;
  • виконання службових обов’язків особами начальницького і рядового складу органів МВС та КДБ колишнього СРСР, МВС України, СБУ;
  • виконання робіт, пов’язаних з розмінуванням боєприпасів, незалежно від часу їх виконання;
  • участі у бойових дій на території інших держав при перебуванні у цих державах;
  • участі у Революції Гідності.
  • безпосередньої участі в АТО/ООС, участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України;
  • у районах бойових дій у період Другої світової війни та від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння у повоєнний період;
  • від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях до 1 грудня 2014 року, а з 1 грудня 2014 року до 24 лютого 2022 року - на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, з 24 лютого 2022 року - на території проведення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України;
  • ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у складі формувань Цивільної оборони.
  Рішення про надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни приймається органами соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.

  ВИДАЧА ПОСВІДЧЕНЬ, ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ДІЇ ПОСВІДЧЕНЬ ОСОБИ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ВІЙНИ (вклеювання бланка-вкладки)
  Для продовження строку дії посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни подається:
  1. Заява
  2. Довідка медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності.
  3. Сторінки паспорта з даними про прізвище, ім’я та по батькові і місце реєстрації (копії).
  4. Фото 3х4.
  На період воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування строк дії посвідчень з написом «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни», виданих особам з інвалідністю внаслідок війни, у яких групу інвалідності встановлено із строком перегляду та строк якого припав на період воєнного стану, якщо медико-соціальною експертною комісією не було проведено повторний огляд, продовжується без звернення таких осіб до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у місті (у разі їх утворення) рад (Постанова КМУ від 16 грудня 2022 р. № 1390 «Деякі питання строку дії посвідчень осіб з інвалідністю внаслідок війни на період воєнного стану»).

  Нормативна база:

  Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  абзац 15 частини першої статті 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;
  Постанова КМУ від 08.09.2015 №685 «Про затвердження Порядку надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України»;
  Постанова КМУ від 12.05.1994 №302 «Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни».

  НАДАННЯ СТАТУСУ СІМ'Ї ЗАГИБЛОГО (ПОМЕРЛОГО) ВЕТЕРАНА ВІЙНИ ТА ЧЛЕНА СІМ'Ї ЗАГИБЛОГО (ПОМЕРЛОГО) ЗАХИСНИКА ЧИ ЗАХИСНИЦІ УКРАЇНИ
  Встановлення статусу, видача посвідчень / довідок, продовження строку дії посвідчень (вклеювання бланка-вкладки) членам сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни та членам сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України
  Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
  • Заява
  • Висновок судово-медичної експертизи – для членів сімей загиблих (померлих) цивільних осіб
  • Державні нагороди та ордени і медалі колишнього Союзу РСР за бойові дії армії в період Другої світової війни та війни 1938–1939 років з імперіалістичною Японією (крім ювілейних) – для дружин (чоловіків), батьків, неповнолітніх дітей, зазначених в пункті 3 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Довідка (витяг з наказу) керівника Антитерористичного центру при СБУ, Генерального штабу Збройних Сил про добровільне забезпечення або добровільне залучення до забезпечення проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях особи, яка загинула (пропала безвісти) або померла – для членів загиблих (померлих) волонтерів, зазначених у пункті 2 статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Довідка керівника Антитерористичного центру при СБУ, Генерального штабу Збройних Сил про виконання добровольчими формуваннями завдань АТО у взаємодії із Збройними Силами, МВС, Національною гвардією та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами під час перебування безпосередньо в районах АТО у період її проведення – для членів загиблих (померлих) осіб зі складу добровольчих формувань, які не були включені до складу ЗСУ та інших військових формувань, зазначених у пункті 4 статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Довідка керівника Антитерористичного центру при СБУ, Генерального штабу Збройних Сил про виконання добровольчим формуванням, до складу якого входила особа, що померла (загинула), завдань АТО у взаємодії із Збройними Силами, МВС, Національною гвардією чи іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами під час перебування безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення – для членів загиблих (померлих) осіб зі складу добровольчих формувань, які були включені до складу ЗСУ та інших військових формувань, зазначених у пункті 3 статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Довідка МСЕК, що підтверджує наявність в померлого учасника бойових дій та учасника війни за життя інвалідності від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин – для дружин (чоловіків) померлих учасників бойових дій та учасників війни, зазначених в абзаці першому пункту 2 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Довідка МСЕК, що підтверджує наявність в чоловіка (дружини) за життя інвалідності, пов’язаної з перебуванням на фронті у період Другої світової війни – для дружин (чоловіків) померлих осіб з інвалідністю внаслідок Другої світової війни, зазначених в абзаці першому пункту 2 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Документи про безпосереднє виконання завдань АТО в районах її проведення (витяги з наказів, розпоряджень, книг нарядів, матеріалів спеціальних/службових розслідувань за фактами отримання поранень), а також інші видані державними органами офіційні документи, що містять достатні докази про безпосередню участь особи, яка померла (загинула), у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення, або письмові свідчення не менш як двох свідків з числа осіб, які разом з такою особою брали участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни. Свідомо неправдиве показання свідка про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції тягне за собою відповідальність, встановлену законодавством – для членів загиблих (померлих) осіб зі складу добровольчих формувань, які були включені до складу ЗСУ та інших військових формувань, зазначених у пункті 3 статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Документи про безпосереднє залучення особи, яка загинула (пропала безвісти) чи померла, до забезпечення проведення АТО/ООС та у період здійснення зазначених заходів, про виконання особою мобілізаційних завдань (замовлень) для участі у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, або направлення (прибуття) у відрядження для безпосередньої участі в антитерористичній операції в районах її проведення, забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах та у період здійснення зазначених заходів (витяги з наказів, розпоряджень, посвідчень про відрядження, книг нарядів, матеріалів спеціальних/службових розслідувань за фактами отримання поранень, документи, що підтверджують виконання підприємством, установою і організацією мобілізаційних завдань (замовлень), а також документи, що були підставою для прийняття керівником підприємства, установи і організації рішення про направлення особи у таке відрядження – для членів сімей працівників підприємств, установ і організацій, зазначених у пункті 5 статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Документи про безпосередню участь особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в АТО/ООС, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, і загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в АТО/ООС, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України – для членів загиблих (померлих) військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії, поліцейських та інших правоохоронних і військових формувань, зазначених у пункті 5 статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (крім членів сімей осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, та членів сімей працівників підприємств, установ і організацій)
  • Документи про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, особи, яка загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України – для членів сімей осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, зазначених у пункті 5 статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Документи, які підтверджують проходження служби у військових підрозділах, частинах, штабах і установах, що входили до складу діючої армії в період Другої світової війни та війни 1938–1939 років з імперіалістичною Японією – для дружин (чоловіків), батьків, неповнолітніх дітей, зазначених в пункті 3 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Клопотання про надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, керівника добровольчого формування, до складу якого входила особа, яка загинула (пропала безвісти) чи померла. До клопотання додаються документи або письмові свідчення не менш як двох свідків з числа осіб, які разом з такою особою брали участь в АТО та отримали статус учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що підтверджують участь особи, яка загинула (пропала безвісти), померла, в АТО – для членів загиблих (померлих) осіб зі складу добровольчих формувань, які не були включені до складу ЗСУ та інших військових формувань, зазначених у пункті 4 статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Контракт добровольця територіальної оборони (копія) – для членів сімей осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, зазначених у пункті 5 статті 10-1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Копія договору про провадження волонтерської діяльності (за наявності) або копія договору про надання волонтерської допомоги – для членів загиблих (померлих) волонтерів, зазначених у пункті 2 статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Ордени і медалі колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу – для дружин (чоловіків) померлих учасників бойових дій, учасників війни та осіб з інвалідністю внаслідок війни, зазначених в абзаці другому пункту 2 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника війни – для дружин (чоловіків), зазначених у пункті 2 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Посвідчення учасника бойових дій та документ, що підтверджує навчання за денною або дуальною формами здобуття освіти у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти – для дітей померлих учасників бойових дій, які недосягли 23 років, зазначених в пункті 4 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Постанова штатної військово-лікарської комісії відповідного військового формування – для членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців
  • Рішення суду про встановлення факту добровільного забезпечення або добровільного залучення до забезпечення проведення АТО/ООС особи, яка загинула (пропала безвісти) або померла, – за відсутності документів (крім свідоцтва про смерть (копії) або повідомлення про загибель особи та висновку судово-медичної експертизи) – для членів загиблих (померлих) волонтерів, зазначених у пункті 2 статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Свідоцтво про народження дитини (копія) – для дітей загиблих (померлих)
  • Свідоцтво про народження особи (копія) – для батьків загиблого (померлого)
  • Свідоцтво про смерть (копія) або повідомлення про загибель особи – для членів сімей загиблих (померлих)
  • Свідоцтво про шлюб (копія) – для дружин (чоловіків)
  • Свідчення командира (начальника) військової частини (органу, підрозділу), керівника добровольчого формування, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО/ООС, завірені печаткою військової частини – для членів загиблих (померлих) волонтерів, зазначених у пункті 2 статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • Сторінки паспортів з даними про прізвище, ім’я та по батькові і місце реєстрації (копії) – для повнолітніх членів сімей загиблих (померлих)
  • Фото 3х4.
  Для надання послуги членам сім’ї загиблого (померлого) необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації (для ВПО з їх числа - за місцем перебування на обліку як ВПО) із заявою і документами, зазначеними у переліку.
  Послуга надається членам сімей загиблих (померлих), до яких належать:
  • утриманці загиблого або того, хто пропав безвісти, яким у зв’язку з цим виплачується пенсія;
  • батьки;
  • один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні;
  • діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;
  • діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття.
  Повнолітнім членам сім’ї загиблого (померлого) та дітям, які досягли 14-річного віку, видаються посвідчення з написом «Посвідчення члена сім’ї загиблого» або «Посвідчення члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України», а дітям, які недосягли 14-річного віку, - довідка (видається матері (або іншому повнолітньому члену сім’ї загиблої особи, або опікуну) за місцем реєстрації дитини).
  При досягненні дітьми 18-річного віку їм у посвідчення (на правій внутрішній стороні) вклеюється новий бланк, який продовжує строк дії посвідчення на наступний рік за умови, що вони не створили власної сім`ї (не народили дитину або не уклали шлюб).

  Нормативні документи, що регулюють надання послуги:
  статті 10 та 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  абзац 15 частини першої статті 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;
  пункти 2-6 Порядку Постанови КМУ від 23.09.2015 № 740 «Про затвердження Порядку надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України»;
  пункти 4-8 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни Постанови КМУ від 12.05.1994 № 302 «Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни».


  САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ЛІКУВАННЯ ТА ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ


  Санаторно-курортне лікування ветеранів війни з числа учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності, а також членів сімей загиблих (померлих) таких осіб
  Забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни з числа учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності, а також членів сімей загиблих (померлих) таких осіб здійснюється за бюджетні кошти у порядку, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200
  Санаторно-курортне лікування можна отримати в санаторіях України за власним вибором, згідно з договорами, які укладаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення або органами соціального захисту населення з особами та санаторно-курортними закладами.
  Безкоштовним санаторно-курортним лікуванням забезпечуються:
  1. учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності - не частіше ніж один раз на рік строком на 21 день;
  2. особи з інвалідністю внаслідок війни - щорічно та позачергово щороку строком на 21 день;
  3. особи з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - відповідно до медичних рекомендацій, з них:
   - I та II груп - до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
   - III групи - до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 21 день;
  4. учасники війни - не частіше ніж один раз на два роки строком на 21 день;
  5. особи, яким встановлено статус відповідно члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни - відповідно до абзацу четвертого пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України - відповідно до статті 10 Закону - не частіше ніж один раз на два роки строком на 21 день.
  Щоб отримати послугу, необхідно звернутись до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (для внутрішньо переміщених осіб - за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи), стати на облік на забезпечення санаторно-курортним лікуванням та подати наступні документи:
  • Заява
  • медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о,
  • копія відповідного посвідчення, а учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни - копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону, відповідно до якої установлено статус)
  Вищезазначене не стосується військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань або осіб, які отримують пенсійні виплати від силових міністерств та відомств, оскільки вони обслуговуються в санаторіях силових міністерств та відомств.
  Законодавством передбачено можливість ветеранам війни та членам сімей загиблих (померлих) таких осіб самостійно обрати санаторій для оздоровлення. Потрібно вибрати бажаний санаторій та повідомити орган соціального захисту населення про нього.
  Орган соціального захисту населення перевіряє заклад на відповідність встановленим вимогам. Між органом соціального захисту, особою та адміністрацією санаторію укладається тристоронній договір про відшкодування вартості санаторно-курортного лікування. Оплата здійснюється після проходження особою санаторно-курортного лікування згідно акту виконаних робіт.

  Особам з інвалідністю внаслідок війни виплачується замість путівки на санаторно-курортне лікування грошова компенсація. Грошова компенсація виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатного санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань, у таких розмірах:
  - особам з інвалідністю I і II групи – 100 відсотків середньої вартості путівки;
  - особам з інвалідністю III групи – 75 відсотків середньої вартості путівки.
  Грошова компенсація виплачується тими органами у яких ветерани перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

  Учасникам бойових дій, учасникам війни, членам сімей загиблих (померлих) виплачується компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування за їх бажанням у розмірі вартості самостійного санаторно-курортного лікування на час проведення оздоровлення, але не більше ніж середня вартість санаторно-курортної путівки, що визначена відповідно до пункту 7 Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 № 785


  Відпочинок із проведенням заходів із психологічної реабілітації ветеранам війни та членам їх сімей шляхом направлення до санаторно-курортних закладів
  Рішенням виконавчого комітету від 15.03.2023 №128-1 «Про Порядок забезпечення відпочинку із проведенням заходів із психологічної реабілітації ветеранів війни та членів іх сімей» передбачено надання відпочинку із проведенням заходів із психологічної реабілітації ветеранам війни та членам їх сімей шляхом направлення до санаторно-курортних закладів. Направлення осіб до закладів, які здійснюють реабілітаційні заходи, організовує департамент соціальної політики Луцької міської ради.
  Право на отримання реабілітаційних заходів надається особам, місце проживання яких зареєстровано на території м. Луцька та населених пунктів Луцької міської територіальної громади, а саме:
  • особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей (дружина, чоловік);
  • учасникам бойових дій та членам їх сімей (дружина, чоловік);
  • бійцям-добровольцям антитерористичної операції, яким надано такий ста-тус у відповідному порядку, затвердженому рішенням виконкому Луцької міської ради, та членам їх сімей (дружина, чоловік);
  • членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;
  • членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
  • постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту.
  Для отримання зазначених заходів необхідно подати до департаменту:
  • Заяву
  • копії паспорта громадянина України та документ, що підтверджує місце реєстрації;
  • копії документів, що підтверджують відповідний статус;
  • копії документів, що підтверджують безпосереднє залучення до виконання завдань АТО/ООС/заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з агресією Російської Федерації проти України;
  • копії свідоцтва про одруження у разі, якщо особа бажає отримати реабілітаційні заходи разом з дружиною (чоловіком).
  Забезпечення реабілітаційними заходами, здійснюється в межах бюджетних призначень виділених на поточний рік, відповідно до черговості поданих заяв, згідно з договорами, укладеними Департаментом з особами та санаторно-курортними закладами.
  Термін відпочинку із проведенням заходів із психологічної реабілітації становить 10 календарних днів на одну особу.

  Рішення виконкому «Про затвердження граничної вартості послуг забезпечення відпочинку із проведенням заходів із психологічної реабілітації на 2023 рік»


  Соціальна та професійна адаптація
  Забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності.

  Заходами із соціальної та професійної адаптації забезпечуються осіби, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності (далі - особи).
  На період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування заходами із соціальної та професійної адаптації забезпечуються також на військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та членів їх сімей.
  Особа для отримання послуг з професійної адаптації письмово звертається до департаменту із заявою, за встановленою формою, та копіями документів (разом з оригіналами):
  • копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
  • копії паспорта громадянина України та документ, що підтверджує місце реєстрації
  • копія посвідчення (засвідчена підписом особи), що підтверджує наявність одного із статусів;
  Нормативна база:
  Постанова Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432 «Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб».
  Постанова Кабінету Міністрів від 31.13.2015 №179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної, професійної адаптації ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності» .  Забезпечення навчанням у рамках «Комплексної програми соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей на 2024–2026 роки»
  Порядком забезпечення навчанням передбачено забезпечення навчанням учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, бійців-добровольців, а також членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, постраждалих учасників масових акцій громадського протесту шляхом направлення їх до навчальних закладів з урахуванням їх навичок та умінь.
  Надавачами послуг з навчання можуть бути професійно-технічні та вищі навчальні заклади, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання у місті Луцьку або інших населених пунктах, що належать до Луцької міської територіальної громади, з якими укладено договір на навчання, перепідготовку кадрів та/або підвищення кваліфікації.
  Навчання здійснюється лише за однією послугою, категорією, програмою тощо.
  Для проходження навчання учасник навчання подає до департаменту:
  • Заяву
  • копію посвідчення, що підтверджує відповідний статус;
  • копію документа, що посвідчує особу;
  • копію реєстраційного номеру облікової картки платника податків.
  • копію документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (довідка, військовий квиток тощо).


  ПІЛЬГИ ВЕТЕРАНАМ ВІЙНИ ТА ЧЛЕНАМ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ (ПОМЕРЛИХ) ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ, ЗАГИБЛИХ (ПОМЕРЛИХ) ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ ТА ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ, ЩО НАДАЮТЬСЯ ЗА КОШТИ ЛУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ


  Комплексна програма соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей на 2024-2026 роки
  В рамках дії програми надається ряд послуг в сфері соціального захисту та матеріального забезпечення ветеранів війни та членів їх сімей, а саме:
  • надання адресної грошової допомоги на лікування;
  • виплата матеріальної допомоги для військовослужбовців, які призвані на військову службу за контрактом до Збройних Сил України;
  • надання адресної грошової допомоги на оплату житлово-комунальних послуг за рахунок коштів бюджету Луцької міської територіальної громади бійцям-добровольцям та членам сімей загиблих;
  • безкоштовний проїзд в міському електротранспорті дітей загиблих (померлих) зниклих безвісти військовослужбовців та дітей осіб з інвалідністю внаслідок війни ;
  • надання одноразової адресної грошової допомоги до Дня матері матерям загиблих, зниклих безвісти військовослужбовців;
  • забезпечення дітей безкоштовним харчуванням у закладах загальної середньої та дошкільної освіти;
  • забезпечення безкоштовним відпочинком дітей ветеранів війни;
  • забезпечення безкоштовним медикаментозним лікуванням при наданні амбулаторної, стаціонарної та стоматологічної допомоги, у тому числі першочергове безплатне зубопротезування та харчування при лікуванні в умовах стаціонару в комунальних підприємствах охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади учасникам бойових дій, бійцям-добровольцям;
  • відпочинок із проведенням заходів із психологічної реабілітації;
  • надання гуманітарного одягу, взуття, технічних засобів реабілітації, перукарських послуг, послуг з ремонту одягу на безоплатній основі;
  • забезпечення організації навчання учасників бойових дій, бійців-добровольців, членів сімей загиблих (померлих);
  • виплата одноразової (щороку) адресної грошової допомоги на кожну сім'ю загиблого. ;
  • організація для дітей з сімей ветеранів війни екскурсій та туристичних поїздок з метою ознайомлення дітей із визначними пам'ятками історії та культури як України, так і зарубіжжя;
  • забезпечення можливості безкоштовної участі /заняття у секціях, гуртках Палацу учнівської молоді, безкоштовних занять у міських комунальних дитячо-юнацьких спортивних школах дітей ветеранів війни.


  Програма соціальних виплат дітям у Луцькій міській територіальній громаді на 2024-2026 роки
  Відповідно до Програми соціальних виплат дітям виплата здійснюється щомісячно (до 18 років, при умові стаціонарного навчання — до 23 років) дітям військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули, померли, зникли безвісти, є військовополоненими в результаті участі в АТО/ООС/захисті безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України в розмірі одного прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, а з 18 років до досягнення 23 років – у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розмір якого визначений чинним законодавством України.


  Грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення
  Постанова КМУ від 19 жовтня 2016 р. № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей»

  Постанова КМУ від 18 квітня 2018 р. № 280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України»

  Постанова КМУ від 28 березня 2018 № 214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей»

  Постанова КМУ від 20 лютого 2019 № 206 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, а також членів їх сімей»

  Програма забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників АТО/ООС та членів їх сімей, на 2021-2025 роки зі змінами
  Метою Програми забезпечення житлом на умовах співфінансування є сприяння у вирішенні проблем забезпечення та поліпшення житлових умов учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, бійців-добровольців та членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, на умовах співфінансування (50% вартості житла - за рахунок особистого внеску учасниками Програми, 50% - за рахунок коштів бюджету Луцької міської територіальної громади).
  Переважне право щодо черговості в Програмі мають особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи, члени сімей загиблих (померлих).


  ЗАКОНОДАВСТВО
  Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ;

  Постанова КМУ від 23.09.2015 № 740 «Про затвердження Порядку надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України»;

  Постанова КМУ від 08.09.2015 № 685 «Про затвердження Порядку надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України»;

  Постанова КМУ від 12.05.1994 № 302 «Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни»;

  Постанова КМУ від 19 жовтня 2016 р. № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей»;

  Постанова КМУ від 18 квітня 2018 р. № 280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України»;

  Постанова КМУ від 28 березня 2018 № 214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей»;

  Постанова КМУ від 20 лютого 2019 № 206 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, а також членів їх сімей»;

  Постанова Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432 «Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб»;

  Постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної, професійної адаптації ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності».

  Забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни з числа учасників АТО/ООС, постраждалих учасників Революції Гідності, а також членів сімей загиблих (померлих) таких осіб здійснюється за бюджетні кошти у порядку, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.  Корисні посилання :
  КП “Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади


  Контактна інформація

  Телефони

  +38 0332 28 10 00 - гаряча лінія
  +38 0332 28 41 80 - приймальня
  телефонний довідник департаменту